چاپ افست Offset

چاپ افست (Offset Printing) از جمله خدمات مدرن چاپخانه شاهرنگ‎ می‌باشد. این نوع چاپ را می‌توان بر روی انواع متریال مانند طلق، متالایز، رول و شیت، پی‌وی‌سی، پی‌پی، پی‌ای و… استفاده کرد. در تیراژهای بالا با استفاده از این نوع چاپ، می‌توان در کوتاه‌‎ترین زمان ممکن، حداکثر بازده را بدست آورد. شرکت شاهرنگ به عنوان چاپخانه‌ا‎ی پیشرو در حوزه چاپ، بهترین و با کیفیت‌‎ترین خدمات چاپ افست را به شما ارائه می‌دهد و با استفاده از بروزترین و با کیفیت‌‎ترین دستگاه‎‌های روز دنیا، درصد خطای این فرایند چاپ را بسیار پایین آورده‌ تا هزینه تمام شده در چاپ افست بسیار معقول و به صرفه تمام شود.

‌تصویر درباره شاهرنگ

مفهوم کلی چاپ افست

از این چاپ تحت عنوان لیتوگرافی نیز یاد می‌گردد و گاهی این فناوری را چاپ سطح می‌نامند زیرا برجستگی یا فرورفتگی در رابط یا زینک وجود ندارد، برای این نوع چاپ از تکنولوژی سیستم رنگی (CMYK) که مخفف کلمات Cyan, Magenta, Yellow, Black است استفاده می‌شود. در چاپ افست رنگ و تصویر به واسطه غلتک‌هایی روی صفحاتی فلزی حرکت می‌کند چاپ می‌شود، در نتیجه‌ی این روند کیفیت چاپ نهایی بسیار بالا می‌باشد. در این شیوه چاپ، کنترل کیفی به شکل مناسب و قابل قبول در تمامی مراحل ممکن است، تجهیزات چاپ به صورت کاملا حرفه‌ای و کنترل شده در دسترس است، سرعت ماشین در این تکنولوژی بسیار بالا می‌باشد و همچنین کار انجام شده با این فناوری بسیار دقیق و با درصد خطای بسیار پایین می‌باشد.

جالب است بدانید که اختراع این روش در ابتدا با هدف بازسازی برخی آثار هنری انجام شد. تاریخچه‌ی تولید اولین دستگاه افست به سال ۱۸۷۵ میلادی بر می‌گردد. اولین دستگاه توسط رابرت بارکلی ابداع گشت اما کاربری عمده در سال ۱۹۰۳ توسط شرکت پیتر پرس برای چاپ روزنامه به کار گرفته شد.

به طورکلی افست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع مصارف بهداشتی، غذایی، صنعتی و تبلیغاتی اعم از فرم‌های عمومی یا بروشورها، روزنامه، پوستر، نقشه‎ها، جعبه‌ها و هر چیزی که قرار است بر روی متالایز مانند جعبه فانتزی و لیبل‌های چسبدار، پی‌وی‌سی، پی‌پی، پی‌ای، طلق‌های شفاف و راگا با تیراژ و کیفیت بالا در چاپخانه چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع چاپ:

افست به دو صورت رول و شیت چاپ می‌شود که تفاوت سیستم چاپ افست رول و چاپ افست شیت را می‌توان در نوع ورقه ورودی به دو سیستم در نظر گرفت. در رول ورقه‎‌ها به صورت بهم چسبیده وارد دستگاه می‌شوند ولی در چاپ شیت این ورقه‌‎ها به صورت تک تک و مجزا وارد دستگاه می‌شوند (اتصالی بین ورق‌ها وجود ندارد).

ماشین‌های افست انواع و مدل‌های مختلفی دارند. به طور کلی این ماشین‌ها به چهار دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

مزیت‌های چاپ افست چیست

در حال حاضر بیشترین میزان چاپ در جهان از طریق دستگاه‌های افست صورت می‌پذیرد. این میزان بالا نشان از مزیت‌های بالای این متد چاپی است. در ادامه برخی از مزیت‌های چاپ افست را عنوان کرده‌ایم:

سفارش چاپ افست

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، کیفیت چاپ در این روش ارتباط مستقیم با نوع دستگاه بهره‌برداری شده دارد. به همین جهت است که اگر قصد سفارش چاپ افست را دارید، انتخاب بهترین آن چالش برانگیز خواهد بود. چاپخانه شاهرنگ از سال ۱۳۵۳ در صنعت چاپ فعالیت دارد. این چاپخانه سفارشات چاپ بسیاری از برندهای معتبر را تابحال به انجام رسانده است.

شاهرنگ همواره به کارگیری از بهترین و بروزترین دستگاه‌های چاپ را سرلوحه خود کرده است. پس انتخاب چاپخانه شاهرنگ برای چاپ افست، انتخابی هوشمندانه خواهد بود. همچنین علیرغم کیفیت بالای چاپ دستگاه‌های شاهرنگ، امکان انجام چاپ Offset روی انواع سطوح در این مجموعه فراهم است. چاپ Offset روی انواع متالایز، لیبل چسبدار، رول، شیت و … در مجموعه‌ی شاهرنگ فراهم می‌باشد.

در حال حاضر این مجموعه دو شعبه دارد که یکی در تهران و دیگری در شهر قدس واقع شده است. آدرس و اطلاعات تماس شعبه تهران شاهرنگ به شرح زیر می‌باشد:

شعبه تهران: تهران، خیابان خیام، بالاتر از میدان محمدیه، کوچه مهدویان احدی، پلاک ۸۲ و شعبه شهر قدس: شهر قدس، ۴۵متری کلهر، خیابان گلستان، پلاک ۱۲

شماره تماس شعبه تهران: ۰۲۱۲۸۴۲۵۶۰۹ – ساعت پاسخگویی: ۸ صبح الی ۱۶ عصر