چاپ پی وی سی PVC

چاپ پی وی سی

چاپ پی وی سی PVC همواره یکی از اصولی و تخصصی‌ترین انواع چاپ محسوب می‌شود. در این نوع چاپ متناسب با کاربری موردنظر افراد نوع کارت نیز متفاوت است. به همین جهت است که قبل از اقدام به سفارش چاپ PVC داشتن اطلاعات کافی درباره این انواع کارت نتیجه‌ی مناسب‌تری را در پی خواهد داشت.  

چاپ پی وی سی در موضوعات متنوعی مورد نیاز است. از انواع کارت تخفیف تا کارت‌های پرسنلی و شناسایی به کمک چاپ پی وی سی قابل ارائه هستند. متناسب با نوع کاربری کارت، مواردی نظیر قیمت، نوع، سایز و تکنولوژی کارت مورد نظر باید مورد بررسی قرار گیرد. 

چاپ شاهرنگ چاپ انواع کارت PVC را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب انجام می‌دهد. تا به امروز افتخار همکاری با برندهای مطرحی همچون ال‌جی، جی پلاس و… نشانگر کیفیت بالا و رقابتی این مجموعه است.

علاقه‌مندان به ثبت سفارش و یا سوال درباره خدمات این مجموعه می‌توانند از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایند.

مزایای چاپ PVC 

مزایای چاپ PVC 

به واسطه‌ی الکترونیکی شدن بیشتر خدمات، امروزه اشخاص حداقل یک کارت پی وی سی دارند. این کارت می‌تواند کارت بانکی و یا شناسایی و دیگر انواع کاربردی آن باشد. رواج به کارگیری این انواع کارت نشانگر مزایای چاپ پی وی سی در مقایسه با سایر انواع چاپ به خصوص برای تولید کارت‌های شناسایی است. امکان تعبیه چیپ برای هوشمندسازی کارت PVC از جمله مزایای دیگر چاپ پی وی سی برای کارت‌ها می‌باشد.  

کارت PVC مقاوم و با دوام، ضدآب، قابل بازیافت و تنوع بسیار بالایی دارد. همچنین کاربری چندمنظوره و کیفیت چاپ منحصر بفرد از جمله‌ی دیگر مزایای چاپ PVC برای انواع کارت می‌باشد. 

مراحل چاپ پی وی سی 

همان‌طور که پیشتر گفتیم چاپ متناسب با هدف‌‌های متنوعی انجام می‌شود. چاپ پی وی سی چند مرحله را شامل شده و این مراحل مستقیما کیفیت نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.  

مرحله‌ی اول در چاپ PVC، انتخاب نوع کارت مورد نظر است. کارت PVC چند نوع مختلف را شامل شده که هر کدام مناسب کاربری نهایی خاصی هستند.  

مرحله‌ی بعدی چاپ، تعیین ضخامت کارت مورد نظر است. این دسته از کارت‌ها غالبا در سه ضخامت مختلف عرضه می‌شوند. 

پس از تعیین ضخامت، طراحی کارت باید انجام شود. طراحی از نظر ظاهر و کاربری نقش بسزایی را ایفا می‌کند.  

برخی از کارت‌ها تک رو و برخی دیگر دو رو هستند. تعیین این موضوع نیز جزئی از مراحل چاپ پی وی سی است.  

انتخاب روش چاپ، تعیین پرینتر چاپ، لمینیت و انتخاب لوازم جانبی مراحل دیگر چاپ پی وی سی هستند.  

 

تاثیر مراحل مختلف در کیفیت چاپ 

مرحله‌ی پایانی چاپ PVC، لمینیت می‌باشد. علت این امر جلوگیری از صدمات ناشی از نورآفتاب و یا خراشیدگی کارت است. لمینیت در واقع لایه‌ای شفاف و انعطاف پذیر از جنس پلاستیک بوده و نقش لایه‌ی حفاظتی کارت را برعهده دارد.  

غالبا با افرادی مواجه می‌شویم که به علت پاک شدن طرح روی کارت از کیفیت چاپ ناراضی هستند. موضوعاتی از این قبیل ناشی از یک چاپ غیراصولی هستند. عملیات چاپ اگر اصولی و متناسب با کاربری مورد نظر انجام شود، در برابر هرگونه پاک شدگی و صدماتی از این قبیل مقاومت خوبی نشان خواهد داد. 

 

چاپ کارت پی وی سی PVC

چاپ کارت پی وی سی PVC

این کارت‌ها از جمله رایج‌ترین انواع کارت پرسنلی و عضویت محسوب می‌شود. PVC نوعی پلاستیک مستحکم از جنس پلی وینیل کلراید است. به واسطه کیفیت بالای این انواع کارت، همواره کاربردی‎‌تر از انواع کاغذی و مقوایی کارت‌ها می‌باشند. لازم به ذکر است که این انواع کارت از طول عمر بالاتری در مقایسه با کارت‌های کاغذی و مقوایی برخوردار است. همچنین تغییرات دمایی یا رطوبت موجب آسیب دیدن این انواع کارت نمی‌شود. چاپ کارت پی وی سی PVC از مناسب‌ترین انواع چاپ کارت رنگی است.  

کارت‌های تبلیغاتی به موجب اهمیت کم در مقایسه با کارت‌های شناسایی عموما جنس مقوایی یا کاغذی دارند. چاپ کارت PVC فوری برای انواع کارت ملی، کارت بانکی، کارت دانشجویی و سایر کارت‌های شناسایی بسیار کاربردی است. عموما از کارت‌های سه لایه و پنج لایه برای چاپ پی وی سی استفاده می‌شود، اما برای بالا بردن ضریب امنیتی کارت، در موارد خاص از تعداد لایه‌های بیشتری برای دوام و کیفیت بالاتر به کار برده می‌شود.  

چاپ PVC روی کارت عموما در ضخامت‌های 300، 500 و 760 میکرون انجام می‌گیرد. ضخامت 500 میکرونی غالبا برای کارت ویزیت و ضخامت 760 میکرونی نیز برای انواع کارت پرسنلی دیجیتال استفاده می‌شود.  

 

انواع کارت چاپ پی وی سی

جالب است بدانید که انواع کارت پی وی سی نوعی ابزار تبلیغاتی نیز هستند. استفاده از کارت پی وی سی موجب می‌شود تا کارت ویزیت تبلیغاتی شما متمایز جلوه کند.  

کارت پی وی سی متناسب با کاربری و اهمیت کیفیت آن انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین جهت است که دامنه‌ی وسیعی از انواع کارت‌ها را شامل می‌شوند. کارت پی وی سی پرسنلی، کارت شناسایی پی وی سی، کارت طلایی و کارت پی وی سی هوشمند نمونه‌ای از انواع این کارت‌ها می‌باشد.  

در ادامه به معرفی انواع کارت PVC می‌پردازیم: 

کارت PVC مایفر 

کارت PVC مایفر نوع هوشمند کارت‌های پی وی سی است. این کارت‌ها از جمله‌ی کاربردی ترین کارت‌های RFID محسوب می‌شوند. نوع کاربری این کارت نیاز به تماس فیزیکی ندارد و به موجب موج‌های رادیویی عملیات مدنظر را انجام می‌دهد. به این منظور کارت‌های مایفر مجهز به تراشه و یا ریزپردازنده‌هایی بوده که امکان خواندن و نوشتن بر روی آن‌ها فعال شده است. از نمونه ی رایج و کاربردی این کارت‌ها می‌توان به کارت هوشمند مترو و اتوبوس‌های BRT اشاره کرد. به موجب همین امواج رادیویی است که برای استفاده از آن‌ها نیازی به تماس مستقیم نیست و حتی از داخل کیف پول نیز قابل شناسایی هستند. 

 

کارت هوشمند پی وی سی 

کارت‌های هوشمند یکی از رایج‌ترین انواع کارت پی وی سی به حساب می‌آیند. در بخش داخلی این کارت‌ها ریزپردازنده و یا تراشه‌ای تعبیه شده که به کمک آن تراشه عملیات خواندن و نوشتن روی کارت انجام می‌شود. این کارت‌ها در اندازه‌های متنوعی قابل تولید و عرضه هستند. اما عموما تولید کارت هوشمند در اندازه کارت‌های اعتباری استاندارد صورت می‌گیرد. از نمونه‌ی پرکاربرد کارت هوشمند پی وی سی می‌توان به کارت بانکی، کارت هوشمند ملی، کارت سوخت و سایر کارت‌هایی با این نوع کاربری اشاره کرد. 

 

کارت RO پی وی سی 

کارت RO مشابه کارت مایفر بوده و RFID محسوب می‌شود. این کارت‌ها نیز نیاز به تماس فیزیکی نداشته و در دو نوع کلی تولید می‌شوند. در نوع اول فقط امکان خواندن اطلاعات و در نوع دیگر هم خواندن و هم نوشتن برای کارت امکان‌پذیر است. از جمله کارت‌های RO می‌توان به کارت‌های احراز هویت و حضور غیاب اشاره کرد. نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی کارت‌های RO این است که برخی از آن‌ها طول موج بلندتری در مقایسه با سایرین دارند. به همین جهت است که برای استفاده از برخی از آن‌ها نیاز به در دست گرفتن نبوده و از داخل کیف، لباس و کاور نیز قابل احراز هویت هستند. 

 

کارت PVC مغناطیسی 

نوع دیگر از کارت‌های PVC کارت‌های مغناطیسی هستند. این نوع کارت امکان ذخیره اطلاعات را دارد. از این نوع کارت در مواردی مانند امور مالی و احراز هویت کاربرد مناسبی دارند. نگهداری و ضبط داده توسط یک نوار مغناطیسی در این کارت‌ها انجام می‌شود. این نوار مغناطیسی به شکل یک خط باریک در پشت کارت درج و به صورت منحصربفردی کدگذاری آن انجام شده است. 

 

اندازه استاندارد کارت PVC 

اندازه استاندارد کارت PVC 

اگر توجه کرده باشید امروزه انواع کارت‌های بانکی، شناسایی، دانشجویی و سایر موارد همگی در یک اندازه تعریف و تولید شده‌اند. کارت‌های PVC استاندارد مستطیل شکل هستند و اندازه‌ای یکسان با طول و عرض 8.5 و 5.3 سانتی‌متری دارند. 

ضخامت استاندارد نیز 760 میکرون است که البته همانطور که پیشتر به آن اشاره داشتیم کارت‌های PVC با ضخامت‌های متفاوتی متناسب با کاربری تولید می‌شوند. 

در تولید کارت PVC فوری عموما از کارت‌های 8.5 در 4.5 سانتی‌متری استفاده می‌شود.  

 

انواع دستگاه چاپ پی وی سی 

از انواع دستگاه چاپ پی وی سی عموما برای چاپ کارت دانشجویی، کارت شناسایی و صدور فوری کارت بانکی استفاده می‌شود. پرینترهای چاپ کارت PVC در قیمت‌های متنوعی در حال حاضر عرضه و به فروش می‌رسد. در حال حاضر قیمت انواع پرینتر PVC در قیمت‌های مختلفی متغیر است.  

خدمات چاپ PVC

پی‎وی‎‎سی مخفف پلی وینیل کلرید میباشد. این ماده پلاستیکی یکی از پرکاربردترین ترکیبات در جهان میباشد. خدمات چاپ PVC  یا پی‎وی‎سی از به صرفه‎‌ترین انواع چاپ میباشد. این ترکیب طی پلیمراز شدن ترکیبات شیمیایی به وجود می‎آید. این ترکیبات بسیار متنوع هستند و می توانند با رنگهای مختلف ، انعطاف پذیری و سختی تولید شود. صنایع مختلف از جمله ساختمان ، خودرو ، الکترونیک ، پارچه و چاپ انواع برچسب‌ها و کارت استفاده می شود. پلی وینیل کلراید ماده ای بادوام است که در برابر خوردگی حساس نیست. محصولات آن شکل اصلی خود را حتی با قرار گرفتن مداوم در معرض عناصر محیطی مانند نور مستقیم خورشید ، هوا و باران و… حفظ می کنند. برچسب‌های PVC به طور کلی ضد آب هستند و دارای یک سطح سفت است که به راحتی پاره نمی‌شود.

 

کاربردهای چاپ پلی‎ وینیل کلرید یا پی ‎وی‎ سی

خدمات چاپ PVC

مواد پلی وینیل کلراید نیز مطابق با چاپ است. این تطبیق پذیری مواد PVC تولید کنندگان را قادر می‌سازد تا طیف گسترده‌ای از قالب‌های طراحی را ایجاد کنند. از آنجا که PVC ماده‌ای قوی، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر مقاومت است. در ساخت بسیاری از محصولات بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. غالباً برای چاپ پی‎وی‎سی از تکنولوژی افست استفاده می‌شود. در چاپخانه شاهرنگ با استقاده از با کیفیت‎ترین متریال بهترین نوع چاپ بر روی PVC را به مشتریان ارائه می‌نماییم. برچسب ‎ PVC  همانطور که پیش‎تر نیز ذکر شد از جمله به صرفه‌‎ترین برچسب‌ها میباشد. قیمت ارزان و عمر و دوام طولانی سبب شده که مشتریان زیادی از خدمات چاپ ‎ PVC ما استقبال کنند. کارت‌ها نیز یکی دیگر از فراورده‎های این فرایند می‌باشند. با توجه به دوام و استقامت خوب پلی وینیل کلرید و همچنین جنس خوب و محکم (در عین انعطاف) آن، برای ساخت کارت نیز از این ماده استفاده می‌کنند.