چاپ افست بر روی طلق

همانطور که در مقالات گذشته اشاره شد،  چاپ افست سیستم چاپی مدرنی است که امکان چاپ با سرعت و حساسیت بسیار بالا، در تعداد و تیراژ بالا و با بهترین کیفیتِ ممکن، همراه با کنترل کیفی در کل مراحل چاپ را فراهم میکند. چاپ افست بر روی طلق یکی از خدمات چاپخانه‎های مدرن میباشد. در این پست چاپ افست بر روی ورقه طلق را بررسی میکنیم.

چاپ افست بر روی ورقه طلق چه مزایایی دارد؟

ورقه‎های طلق یا پلکسی، ورقه‎هایی نازک،سبک، محکم و در عین حال دارای انعطاف و مناسب برای چاپ میباشند. این ورقه‎ها جنس پلاستیکی مانند دارند، اما در برابر شکنندگی مقاوم هستند. رنگ آنها ممکن است شفاف یا مات باشد. تصاویر ایجاد شده بر روی این ورقه‎ها عمر طولانی‎ای داشته و به سادگی از بین نمیروند. وضوح تصاویر نشان داده شده نقش یافته در ورقه‎های طلقی به لطف چاپ افست و سیستم مدرن و با کیفیت آن، بالا و با کیفیتِ مناسب است و رنگ‎ها به خوبی در ورقه‎ها تثبیت میشوند و طبق آمارها کمتر میبنیم که طلق چاپ شده‎ای در اثر نور از بین برود و یا حتی در اثر آب و شوینده‎ها شسته شده و رنگ و لعاب سابق خود را از دست بدهد.

قیمت نسبتاً پایین و مقرون به صرفه طلق نیز سبب میشود که مورد توجه قرار بگیرد.

موارد استفاده از افست بر روی طلق‎ها چیست؟

به دلیل استحکام خوب این ورقه‎ها از آنها برای چاپ موارد مختفی استفاده میشود. از جمله این خدمات میتوان به چاپ انواع لوح‎ها، کارت‎ها، دکوراسیون‎ها، انواع مختلفی از تابلوها و بسیاری دیگر از موارد مختلف اشاره کرد.