چاپ افست بر روی طلق

چاپ افست بر روی طلق offset printing on plexi

همانطور که در مقالات گذشته اشاره شد،  چاپ افست سیستم چاپی مدرنی است که امکان چاپ با سرعت و حساسیت بسیار بالا، در تعداد و تیراژ بالا و با بهترین کیفیتِ ممکن، همراه با کنترل کیفی در کل مراحل چاپ را فراهم میکند. چاپ افست بر روی طلق یکی از خدمات چاپخانه‎های مدرن میباشد. در این پست چاپ افست بر روی ورقه طلق را بررسی میکنیم.

چاپ افست بر روی ورقه طلق چه مزایایی دارد؟

ورقه‎های طلق یا پلکسی، ورقه‎هایی نازک،سبک، محکم و در عین حال دارای انعطاف و مناسب برای چاپ میباشند. این ورقه‎ها جنس پلاستیکی مانند دارند، اما در برابر شکنندگی مقاوم هستند. رنگ آنها ممکن است شفاف یا مات باشد. تصاویر ایجاد شده بر روی این ورقه‎ها عمر طولانی‎ای داشته و به سادگی از بین نمیروند. وضوح تصاویر نشان داده شده نقش یافته در ورقه‎های طلقی به لطف چاپ افست و سیستم مدرن و با کیفیت آن، بالا و با کیفیتِ مناسب است و رنگ‎ها به خوبی در ورقه‎ها تثبیت میشوند و طبق آمارها کمتر میبنیم که طلق چاپ شده‎ای در اثر نور از بین برود و یا حتی در اثر آب و شوینده‎ها شسته شده و رنگ و لعاب سابق خود را از دست بدهد.

قیمت نسبتاً پایین و مقرون به صرفه طلق نیز سبب میشود که مورد توجه قرار بگیرد.

موارد استفاده از افست بر روی طلق‎ها چیست؟

به دلیل استحکام خوب این ورقه‎ها از آنها برای چاپ موارد مختفی استفاده میشود. از جمله این خدمات میتوان به چاپ انواع لوح‎ها، کارت‎ها، دکوراسیون‎ها، انواع مختلفی از تابلوها و بسیاری دیگر از موارد مختلف اشاره کرد.