چاپ متالایز

فناوری نوین چاپ متالایز که با روش چاپ افست، چاپ میشود و از محصولات آن جعبه فانتزی و... میباشد

مفهوم چاپ متالایز چیست؟

این روش از شیوه‌های نسبتاً جدید و مدرن کارهای چاپی میباشد. این تکنولوژی نوین در کارهای ارزشمند، لوکس و بسته بندی‌های خاص مثل جعبه ادوکلن،جعبه فانتزی و سایر محصولات باارزش، بکار می‌رود.یکی از مرسوم‎ترین روشها برای چاپ متالایز، چاپ افست میباشد. ورقه‎های متالایز همانطور که از اسم آنها پیداست، جنس فلزی دارند، مزایای چاپ افست بر روی چیزهای مختلف مانند طلق برای متالایز نیز صدق میکند و بنابراین تصویر باکیفیت همراه با وضوحِ بالا نتیجه این فناوری است؛ خودِ جنس متالایز نیز علاوه بر افزایش وضوح تصویر چاپی، باعث ایجاد ظاهری شیک و زیبا در چاپ میشود.

موارد استفاده از فناوری متالایز چیست؟

فیلم‌ها و کاغذهای این فناوری به طور گسترده در چاپ انواع جعبه‌های لوکس، جعبه فانتزی، فويل‌های طلاكوب و هلوگرام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این روش در مصارف مختلفی مانند صنایع دارویی و صنایع غذایی نیز پرکاربرد است. متالایزهای چسبدار از محصولات بسیار زیبا و باارزش این فناوری میباشد که در تهیه قطعات صنعتی خودرویی،تزئبنات لوازم خانگی، هلوگرام ( که در بالا نیز به آن اشاره شد) و… مورد استفاده قرار میگرد.

چرا استفاده از جعبه‎های لوکس و فانتزی که با این فناوری تولید میشوند مقرون به صرفه میباشد؟

علت اصلی این موضوع را در ایتدای همین مقاله ذکر کردیم. جعبه‎ها و بسته‎بندی‎هایی که با فناوری متالایز ساخته میشوند ظاهر شیک و زیبایی دارند.در کنار این ظاهر خوب قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی آنهاست. در کنار بهای مناسب، حس لوکس بودن و ارزشمند بودن کالا را به مشتری القا میکند.بنابر این توضیحات استفاده از این فناوری برای بالا بردن سطح، و پرستیژ فروش محصول و بهبود کسب وکار مناسبست.